Oxford and District Billiards & Snooker Association
Founded in 1926
Contact Us
Home
Oracle Pool and Snooker Club
Abingdon RBL A
Richard Saunders
Results
Fixtures
Overdue results
Teams
Pairs
Individual results
Handicaps
Breaks
Player table
Player table (abbrev)
Breaks table
Seasons
Widen searches
Welcome guest. Please
login
to enter results, access members' contact details or search for matches.
Season
Competition
Date
Competitor 1
Competitor 2
Division
Result
Comments
ODBSA Snooker 23/24
Captains Cup
2024-04-30
Richard Saunders
Dave Felton
Captains Cup 23/24
3:2
ODBSA Snooker 23/24
Walt Bradbury Trophy
2024-04-28
Richard Saunders
Terry Clayton
Walt Bradbury Trophy 23/24
0:0
ODBSA Snooker 23/24
Walt Bradbury Cup
2024-03-31
Paul Robinson
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 23/24
3:2
ODBSA Snooker 23/24
Captains Cup
2024-03-31
Alex Fower
Richard Saunders
Captains Cup 23/24
0:3
ODBSA Snooker 23/24
Walt Bradbury Trophy
2024-03-31
Alex Fower
Richard Saunders
Walt Bradbury Trophy 23/24
0:2
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
2024-03-25
Oracle A Walker
Oracle E Saunders
Premier and Division 1
3:3
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
2024-03-11
Oracle E Saunders
Oracle B Moss
Premier and Division 1
5:1
ODBSA Snooker 23/24
Arthur Goodwin Hcap
2024-02-15
Steve Blackman
Richard Saunders
Arthur Goodwin Handicap 23/24
2:1
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
2023-12-11
Oracle E Saunders
New Club A
Premier and Division 1
4:2
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
2023-11-27
Oracle E Saunders
Oracle A Walker
Premier and Division 1
3:3
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
2023-11-06
Oracle E Saunders
Eynsham SSC A
Premier and Division 1
5:1
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
2023-10-30
Oracle C Warriors
Oracle E Saunders
Premier and Division 1
3:3
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
2023-10-23
Oracle E Saunders
Thame A
Premier and Division 1
4:2
ODBSA Snooker 23/24
Colin Cutler Trophy
2023-10-16
Oracle E Saunders
Eynsham SSC B
Colin Cutler Memorial Trophy 23/24
4:1
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
2023-09-25
Oracle E Saunders
Fast Eddies A
Premier and Division 1
3:3
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
2023-07-31
Team Fower
Team Saunders
Oracle 6 Reds 2023
5:6
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
2023-07-24
Team Saunders
Team Clayton
Oracle 6 Reds 2023
8:3
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
2023-07-17
Team Carter
Team Saunders
Oracle 6 Reds 2023
6:5
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
2023-07-10
Team Saunders
Team Moss
Oracle 6 Reds 2023
7:4
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
2023-07-03
Team Walker
Team Saunders
Oracle 6 Reds 2023
6:5
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
2023-06-26
Team Saunders
Team Gustafson
Oracle 6 Reds 2023
7:4
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
2023-06-12
Team Saunders
Team Craycraft
Oracle 6 Reds 2023
8:3
Snooker 2022/23
Sherman Pairs 22/23
2023-04-25
Richard Saunders and John Donkin
Karl Walker and Mick Bennett
Sherman Pairs 22/23
143:193
Snooker 2022/23
Sherman Pairs 22/23
2023-04-24
Richard Saunders and John Donkin
Jamie Saczak and Pom Merola
Sherman Pairs 22/23
176:143
Snooker 2022/23
Walt Bradbury Trophy 22/23 (entry rules apply)
2023-03-31
Lewis Moss “hcap”
Richard Saunders
Walt Bradbury Trophy 22/23
2:1
Snooker 2022/23
Walt Bradbury Cup 22/23 (Main Singles)
2023-03-15
Karl Walker “hcap”
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 22/23
3:0
Snooker 2022/23
Walt Bradbury Trophy 22/23 (entry rules apply)
2023-02-28
Richard Saunders
Malcolm Bough
Walt Bradbury Trophy 22/23
2:0
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
2023-02-06
Oracle E (Gustafson)
Oxford Bowls Club A (Williams)
Premier and Division 1
4:2
Snooker 2022/23
Walt Bradbury Cup 22/23 (Main Singles)
2023-01-31
Malcolm Bough
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 22/23
2:3
Snooker 2022/23
Walt Bradbury Trophy 22/23 (entry rules apply)
2023-01-31
Richard Saunders
Steve Blackman
Walt Bradbury Trophy 22/23
2:1
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
2023-01-16
Oracle E (Gustafson)
New Club A (Mander)
Premier and Division 1
4:2
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
2023-01-09
Oracle C (Clayton)
Oracle E (Gustafson)
Premier and Division 1
6:0
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
2022-10-31
Oracle E (Gustafson)
Oracle A (Walker)
Premier and Division 1
1:5
Snooker 2022/23
Colin Cutler Memorial Trophy 22/23
2022-10-17
Oracle C (Clayton)
Oracle E (Gustafson)
Colin Cuter Memorial Trophy 22/23
0:4
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
2022-09-26
Oracle E (Gustafson)
Oracle C (Clayton)
Premier and Division 1
3:3
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
2022-01-31
Oracle (Gustafson)
Eynsham (Ayres)
Division 2
6:0
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
2022-01-24
Oracle (Fower)
Oracle (Gustafson)
Division 2
2:4
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
2022-01-17
Oracle (Gustafson)
Witney
Division 2
5:1
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
2021-12-20
Oracle (Gustafson)
Oracle (Trafford)
Division 2
5:1
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
2021-11-22
Oracle (Gustafson)
BYE (Oxford Uni)
Division 2
0:0
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
2021-11-08
Oracle (Gustafson)
Oracle (Fower)
Division 2
6:0
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
2021-10-11
Oracle (Gustafson)
Thame (Fletcher)
Division 2
5:1
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
2021-10-04
Oracle (Gustafson)
Oxford Bowls (Aust)
Division 2
6:0
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
2021-03-02
Oracle E (Gustafson)
Js Sports Bar D (Oxford Uni)
Division 3
5:1
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Arthur Goodwin Handicap Cup 19/20
2020-03-31
Richard Saunders
Nigel Bossom
Arthur Goodwin Handicap 19/20
2:0
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Walt Bradbury Cup 19/20
2020-03-31
Karl Walker “hcap”
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 19/20
3:0
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
2020-03-23
Oracle E (Gustafson)
Oracle A (Walker)
Colin Cutler 19/20
0:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
2020-02-24
Littlemore C (Bough)
Oracle E (Gustafson)
Colin Cutler 19/20
2:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
2020-02-03
Oracle E (Gustafson)
Eynsham B (Ayres)
Division 3
2:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Walt Bradbury Trophy 19/20
2020-01-31
Richard Saunders
Matthew Gustafson
Walt Bradbury Trophy 19/20
2:0
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Walt Bradbury Cup 19/20
2020-01-31
Adam Black
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 19/20
0:3
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Arthur Goodwin Handicap Cup 19/20
2020-01-31
Richard Saunders
Malcolm Bough
Arthur Goodwin Handicap 19/20
2:1
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
2020-01-13
Oracle E (Gustafson)
House Club
Division 3
6:0
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
2019-12-02
Oracle E (Gustafson)
Eynsham C (Dibley)
Division 3
5:1
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
2019-10-28
Oracle E (Gustafson)
Littlemore D (Merritt)
Division 3
4:2
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
2019-10-14
Oracle E (Gustafson)
Oracle F (Saczak)
Colin Cutler 19/20
4:3
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
2019-09-23
Oracle E (Gustafson)
Oracle D (Allsopp)
Division 3
2:4
Snooker 2018/19
Arthur Goodwin Handicap 18/19
2019-02-28
Connor Jones
Richard Saunders
Arthur Goodwin Handicap 18/19
2:0
Snooker 2018/19
Colin Cutler Memorial Trophy 18/19
2018-12-03
Oracle C (Trafford)
Abingdon Con B
Colin Cutler Memorial Trophy 18/19
2:4
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
2018-11-05
Oracle B (Donkin)
Abingdon Con B
Premier/Division 1
3:3
Snooker 2006/07 Spring
Walt Bradbury Trophy 2006/2007
2007-02-07
Matty Bramall
Richard Saunders
WBT players 2006/07
2:0
Snooker 2006/07 Spring
Arthur Goodwin Handicap 2006/2007
2007-01-30
Richard Saunders
Ryan Darlington
AGH players 2006/07
0:2
Snooker 2006/07 Autumn
League 2006 - Autumn Schedule
2006-11-20
Oracle A
Abingdon Con A
Division Two
4:2
Snooker 2006/07 Autumn
League 2006 - Autumn Schedule
2006-10-30
Oracle A
Abingdon Con B
Division Two
6:0
Snooker 2006/07 Autumn
League 2006 - Autumn Schedule
2006-10-09
Oracle A
Riley D
Division Two
4:2
Snooker 2006/07 Autumn
League 2006 - Autumn Schedule
2006-09-25
Oracle A
County B
Division Two
4:2
Snooker 2006/07 Autumn
League 2006 - Autumn Schedule
2006-09-04
Oracle A
Witney D
Division Two
3:3
Snooker 2005/6
League 2005/6
2006-03-06
Oracle C
Morris Motors A
Division 3
5:1
Snooker 2005/6
League 2005/6
2006-02-20
Oracle C
Cowley Con A
Division 3
3:3
Snooker 2005/6
League 2005/6
2006-02-06
Oracle C
Cowley Con C
Division 3
3:3
Snooker 2005/6
League 2005/6
2006-01-23
Oracle C
Cherwell B
Division 3
5:1
Snooker 2005/6
Bint Cup 2005/6
2006-01-10
Oracle C
Cherwell A
Bint Cup Teams
3:2
Snooker 2005/6
League 2005/6
2006-01-09
Oracle C
Riley E
Division 3
4:2
Snooker 2005/6
Bint Cup 2005/6
2005-12-19
Oracle C
Thame D
Bint Cup Teams
4:1
Snooker 2005/6
League 2005/6
2005-12-12
Oracle C
Thame D
Division 3
4:2
Snooker 2005/6
Sherlock Cup 2005/6
2005-11-28
Oracle C
Riley E
Sherlock Cup Teams
4:2
Snooker 2005/6
Bint Cup 2005/6
2005-11-07
Oracle C
Eynsham A
Bint Cup Teams
4:1
Snooker 2005/6
League 2005/6
2005-10-17
Oracle C
Headington RBL A
Division 3
5:1
Snooker 2005/6
League 2005/6
2005-10-03
Oracle C
Morris Motors B
Division 3
5:1
Snooker 2005/6
League 2005/6
2005-09-19
Oracle C
Cowley Con B
Division 3
5:1
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
2021-11-29
Oracle (Gustafson)
Js (Hollis)
Division 2
3:3
Cancelled
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
2020-01-06
Oracle D (Allsopp)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
1:5
Match cancelled. No new date agreed
ODBSA Snooker 23/24
Simonds Cup
2024-01-29
Oracle A Walker
Oracle E Saunders
Simonds Cup 23/24
4:0
Postponed. Being played 31st Jan
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
2021-10-18
Oracle (Trafford)
Oracle (Gustafson)
Division 2
3:3
To be rearranged DATE AGREED