Oxford and District Billiards & Snooker Association
Founded in 1926
Contact Us
Home
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Richard Saunders
Oracle A (Walker)
Tables
Tables (abbrev)
Results
Fixtures
Overdue results
Individual results
Handicaps
Breaks
Player table
Player table (abbrev)
Breaks table
Oracle Pool and Snooker Club
Karl Walker “hcap” (c)
Mic Bennett “hcap”
Neil Craycraft “hcap”
Paul Carter
Widen searches
Welcome guest. Please
login
to enter results, access members' contact details or search for matches.
Competition
Location
Date
Competitor 1
Competitor 2
Division
Result
Comments
Walt Bradbury Cup 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-01-31
Adam Black
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 19/20
0:3
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
Eynsham Sports And Social Club
2019-11-18
Eynsham B (Ayres)
Oracle E (Gustafson)
Colin Cutler 19/20
3:4
Snooker League 19/20
Eynsham Sports And Social Club
2019-10-21
Eynsham B (Ayres)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
4:2
Snooker League 19/20
Kidlington Green Social Club
2019-12-16
Green Road
Oracle E (Gustafson)
Division 3
3:3
Sherlock Cup 19/20
Kidlington Green Social Club
2019-11-04
Green Road
Oracle E (Gustafson)
Sherlock Cup 19/20
4:1
Snooker League 19/20
House Club
2019-09-30
House Club
Oracle E (Gustafson)
Division 3
2:4
Snooker League 19/20
Js Sports Bar (Kassam Stadium)
2019-11-11
Js Sports Bar D (Oxford Uni)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
2:4
Walt Bradbury Cup 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-03-31
Karl Walker “hcap”
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 19/20
3:0
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-02-24
Littlemore C (Bough)
Oracle E (Gustafson)
Colin Cutler 19/20
2:4
Snooker League 19/20
Littlemore Royal British Legion
2020-02-17
Littlemore D (Merritt)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
2:4
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-01-06
Oracle D (Allsopp)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
1:5
Match cancelled. No new date agreed
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2021-03-02
Oracle E (Gustafson)
Js Sports Bar D (Oxford Uni)
Division 3
5:1
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-03-23
Oracle E (Gustafson)
Oracle A (Walker)
Colin Cutler 19/20
0:4
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-02-03
Oracle E (Gustafson)
Eynsham B (Ayres)
Division 3
2:4
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-01-13
Oracle E (Gustafson)
House Club
Division 3
6:0
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2019-12-02
Oracle E (Gustafson)
Eynsham C (Dibley)
Division 3
5:1
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2019-10-28
Oracle E (Gustafson)
Littlemore D (Merritt)
Division 3
4:2
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2019-10-14
Oracle E (Gustafson)
Oracle F (Saczak)
Colin Cutler 19/20
4:3
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2019-09-23
Oracle E (Gustafson)
Oracle D (Allsopp)
Division 3
2:4
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
Oxford Bowls Club
2020-01-20
Oxford Bowls
Oracle E (Gustafson)
Colin Cutler 19/20
1:4
Arthur Goodwin Handicap Cup 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-03-31
Richard Saunders
Nigel Bossom
Arthur Goodwin Handicap 19/20
2:0
Arthur Goodwin Handicap Cup 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-01-31
Richard Saunders
Malcolm Bough
Arthur Goodwin Handicap 19/20
2:1
Walt Bradbury Trophy 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-01-31
Richard Saunders
Matthew Gustafson
Walt Bradbury Trophy 19/20
2:0
Walt Bradbury Trophy 19/20
Highfield Social Club
2020-02-28
Rory MacIver
Richard Saunders
Walt Bradbury Trophy 19/20
0:2