Oxford and District Billiards & Snooker Association
Founded in 1926
Contact Us
Home
Oracle Pool and Snooker Club
Richard Saunders
Callum Vinall and Shane Chambers
Littlemore RBL
Tables
Tables (abbrev)
Results
Fixtures
Overdue results
Individual results
Handicaps
Breaks
Player table
Player table (abbrev)
Breaks table
Littlemore Royal British Legion
Malcolm Bough (c)
Lewis Moss “hcap”
Peter Franklin Routh
Gary Bough
Andy Moss
Widen searches
Welcome guest. Please
login
to enter results, access members' contact details or search for matches.
Season
Competition
Date
Competitor 1
Competitor 2
Division
Result
Comments
ODBSA Snooker 2023/24
Captains Cup
2024-04-30
Richard Saunders
Dave Felton
Captains Cup 23/24
3:2
ODBSA Snooker 2023/24
Walt Bradbury Trophy
2024-04-28
Richard Saunders
Terry Clayton
Walt Bradbury Trophy 23/24
0:0
ODBSA Snooker 2023/24
Walt Bradbury Cup
2024-03-31
Paul Robinson
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 23/24
3:2
ODBSA Snooker 2023/24
Walt Bradbury Trophy
2024-03-31
Alex Fower
Richard Saunders
Walt Bradbury Trophy 23/24
0:2
ODBSA Snooker 2023/24
Captains Cup
2024-03-31
Alex Fower
Richard Saunders
Captains Cup 23/24
0:3
ODBSA Snooker 2023/24
Snooker League
2024-03-25
Oracle A Walker
Oracle E Saunders
Premier and Division 1
3:3
ODBSA Snooker 2023/24
Snooker League
2024-03-11
Oracle E Saunders
Oracle B Moss
Premier and Division 1
5:1
ODBSA Snooker 2023/24
Arthur Goodwin Hcap
2024-02-15
Steve Blackman
Richard Saunders
Arthur Goodwin Handicap 23/24
2:1
ODBSA Snooker 2023/24
Simonds Cup
2024-01-29
Oracle A Walker
Oracle E Saunders
Simonds Cup 23/24
4:0
Postponed. Being played 31st Jan
ODBSA Snooker 2023/24
Snooker League
2023-12-11
Oracle E Saunders
New Club A
Premier and Division 1
4:2
ODBSA Snooker 2023/24
Snooker League
2023-11-27
Oracle E Saunders
Oracle A Walker
Premier and Division 1
3:3
ODBSA Snooker 2023/24
Snooker League
2023-11-06
Oracle E Saunders
Eynsham SSC A
Premier and Division 1
5:1
ODBSA Snooker 2023/24
Snooker League
2023-10-30
Oracle C Warriors
Oracle E Saunders
Premier and Division 1
3:3
ODBSA Snooker 2023/24
Snooker League
2023-10-23
Oracle E Saunders
Thame A
Premier and Division 1
4:2
ODBSA Snooker 2023/24
Colin Cutler Trophy
2023-10-16
Oracle E Saunders
Eynsham SSC B
Colin Cutler Memorial Trophy 23/24
4:1
ODBSA Snooker 2023/24
Snooker League
2023-09-25
Oracle E Saunders
Fast Eddies A
Premier and Division 1
3:3
ODBSA Snooker 2022/23
Sherman Pairs 22/23
2023-04-25
Richard Saunders and John Donkin
Karl Walker and Mick Bennett
Sherman Pairs 22/23
143:193
ODBSA Snooker 2022/23
Sherman Pairs 22/23
2023-04-24
Richard Saunders and John Donkin
Jamie Saczak and Pom Merola
Sherman Pairs 22/23
176:143
ODBSA Snooker 2022/23
Walt Bradbury Trophy 22/23 (entry rules apply)
2023-03-31
Lewis Moss “hcap”
Richard Saunders
Walt Bradbury Trophy 22/23
2:1
ODBSA Snooker 2022/23
Walt Bradbury Cup 22/23 (Main Singles)
2023-03-15
Karl Walker “hcap”
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 22/23
3:0
ODBSA Snooker 2022/23
Walt Bradbury Trophy 22/23 (entry rules apply)
2023-02-28
Richard Saunders
Malcolm Bough
Walt Bradbury Trophy 22/23
2:0
ODBSA Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
2023-02-06
Oracle E (Gustafson)
Oxford Bowls Club A (Williams)
Premier and Division 1
4:2
ODBSA Snooker 2022/23
Walt Bradbury Cup 22/23 (Main Singles)
2023-01-31
Malcolm Bough
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 22/23
2:3
ODBSA Snooker 2022/23
Walt Bradbury Trophy 22/23 (entry rules apply)
2023-01-31
Richard Saunders
Steve Blackman
Walt Bradbury Trophy 22/23
2:1
ODBSA Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
2023-01-16
Oracle E (Gustafson)
New Club A (Mander)
Premier and Division 1
4:2
ODBSA Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
2023-01-09
Oracle C (Clayton)
Oracle E (Gustafson)
Premier and Division 1
6:0
ODBSA Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
2022-10-31
Oracle E (Gustafson)
Oracle A (Walker)
Premier and Division 1
1:5
ODBSA Snooker 2022/23
Colin Cutler Memorial Trophy 22/23
2022-10-17
Oracle C (Clayton)
Oracle E (Gustafson)
Colin Cuter Memorial Trophy 22/23
0:4
ODBSA Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
2022-09-26
Oracle E (Gustafson)
Oracle C (Clayton)
Premier and Division 1
3:3
ODBSA Snooker 2021/22 (Post Covid)
Snooker League 21/22
2022-01-31
Oracle (Gustafson)
Eynsham (Ayres)
Division 2
6:0
ODBSA Snooker 2021/22 (Post Covid)
Snooker League 21/22
2022-01-24
Oracle (Fower)
Oracle (Gustafson)
Division 2
2:4
ODBSA Snooker 2021/22 (Post Covid)
Snooker League 21/22
2022-01-17
Oracle (Gustafson)
Witney
Division 2
5:1
ODBSA Snooker 2021/22 (Post Covid)
Snooker League 21/22
2021-12-20
Oracle (Gustafson)
Oracle (Trafford)
Division 2
5:1
ODBSA Snooker 2021/22 (Post Covid)
Snooker League 21/22
2021-11-29
Oracle (Gustafson)
Js (Hollis)
Division 2
3:3
Cancelled
ODBSA Snooker 2021/22 (Post Covid)
Snooker League 21/22
2021-11-22
Oracle (Gustafson)
BYE (Oxford Uni)
Division 2
0:0
ODBSA Snooker 2021/22 (Post Covid)
Snooker League 21/22
2021-11-08
Oracle (Gustafson)
Oracle (Fower)
Division 2
6:0
ODBSA Snooker 2021/22 (Post Covid)
Snooker League 21/22
2021-10-18
Oracle (Trafford)
Oracle (Gustafson)
Division 2
3:3
To be rearranged DATE AGREED
ODBSA Snooker 2021/22 (Post Covid)
Snooker League 21/22
2021-10-11
Oracle (Gustafson)
Thame (Fletcher)
Division 2
5:1
ODBSA Snooker 2021/22 (Post Covid)
Snooker League 21/22
2021-10-04
Oracle (Gustafson)
Oxford Bowls (Aust)
Division 2
6:0
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Snooker League 19/20
2021-03-02
Oracle E (Gustafson)
Js Sports Bar D (Oxford Uni)
Division 3
5:1
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Arthur Goodwin Handicap Cup 19/20
2020-03-31
Richard Saunders
Nigel Bossom
Arthur Goodwin Handicap 19/20
2:0
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Walt Bradbury Cup 19/20
2020-03-31
Karl Walker “hcap”
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 19/20
3:0
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
2020-03-23
Oracle E (Gustafson)
Oracle A (Walker)
Colin Cutler 19/20
0:4
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
2020-02-24
Littlemore C (Bough)
Oracle E (Gustafson)
Colin Cutler 19/20
2:4
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Snooker League 19/20
2020-02-03
Oracle E (Gustafson)
Eynsham B (Ayres)
Division 3
2:4
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Arthur Goodwin Handicap Cup 19/20
2020-01-31
Richard Saunders
Malcolm Bough
Arthur Goodwin Handicap 19/20
2:1
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Walt Bradbury Cup 19/20
2020-01-31
Adam Black
Richard Saunders
Walt Bradbury Cup 19/20
0:3
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Walt Bradbury Trophy 19/20
2020-01-31
Richard Saunders
Matthew Gustafson
Walt Bradbury Trophy 19/20
2:0
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Snooker League 19/20
2020-01-13
Oracle E (Gustafson)
House Club
Division 3
6:0
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Snooker League 19/20
2020-01-06
Oracle D (Allsopp)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
1:5
Match cancelled. No new date agreed
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Snooker League 19/20
2019-12-02
Oracle E (Gustafson)
Eynsham C (Dibley)
Division 3
5:1
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Snooker League 19/20
2019-10-28
Oracle E (Gustafson)
Littlemore D (Merritt)
Division 3
4:2
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
2019-10-14
Oracle E (Gustafson)
Oracle F (Saczak)
Colin Cutler 19/20
4:3
ODBSA Snooker 2019/20 (Abandoned Covid)
Snooker League 19/20
2019-09-23
Oracle E (Gustafson)
Oracle D (Allsopp)
Division 3
2:4
ODBSA Snooker 2018/19
Arthur Goodwin Handicap 18/19
2019-02-28
Connor Jones
Richard Saunders
Arthur Goodwin Handicap 18/19
2:0
ODBSA Snooker 2018/19
Colin Cutler Memorial Trophy 18/19
2018-12-03
Oracle C (Trafford)
Abingdon Con B
Colin Cutler Memorial Trophy 18/19
2:4
ODBSA Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
2018-11-05
Oracle B (Donkin)
Abingdon Con B
Premier/Division 1
3:3
ODBSA Snooker 2006/07 Spring
Walt Bradbury Trophy 2006/2007
2007-02-07
Matty Bramall
Richard Saunders
WBT players 2006/07
2:0
ODBSA Snooker 2006/07 Spring
Arthur Goodwin Handicap 2006/2007
2007-01-30
Richard Saunders
Ryan Darlington
AGH players 2006/07
0:2
ODBSA Snooker 2006/07 Autumn
League 2006 - Autumn Schedule
2006-11-20
Oracle A
Abingdon Con A
Division Two
4:2
ODBSA Snooker 2006/07 Autumn
League 2006 - Autumn Schedule
2006-10-30
Oracle A
Abingdon Con B
Division Two
6:0
ODBSA Snooker 2006/07 Autumn
League 2006 - Autumn Schedule
2006-10-09
Oracle A
Riley D
Division Two
4:2
ODBSA Snooker 2006/07 Autumn
League 2006 - Autumn Schedule
2006-09-25
Oracle A
County B
Division Two
4:2
ODBSA Snooker 2006/07 Autumn
League 2006 - Autumn Schedule
2006-09-04
Oracle A
Witney D
Division Two
3:3
ODBSA Snooker 2005/06
League 2005/6
2006-03-06
Oracle C
Morris Motors A
Division 3
5:1
ODBSA Snooker 2005/06
League 2005/6
2006-02-20
Oracle C
Cowley Con A
Division 3
3:3
ODBSA Snooker 2005/06
League 2005/6
2006-02-06
Oracle C
Cowley Con C
Division 3
3:3
ODBSA Snooker 2005/06
League 2005/6
2006-01-23
Oracle C
Cherwell B
Division 3
5:1
ODBSA Snooker 2005/06
Bint Cup 2005/6
2006-01-10
Oracle C
Cherwell A
Bint Cup Teams
3:2
ODBSA Snooker 2005/06
League 2005/6
2006-01-09
Oracle C
Riley E
Division 3
4:2
ODBSA Snooker 2005/06
Bint Cup 2005/6
2005-12-19
Oracle C
Thame D
Bint Cup Teams
4:1
ODBSA Snooker 2005/06
League 2005/6
2005-12-12
Oracle C
Thame D
Division 3
4:2
ODBSA Snooker 2005/06
Sherlock Cup 2005/6
2005-11-28
Oracle C
Riley E
Sherlock Cup Teams
4:2
ODBSA Snooker 2005/06
Bint Cup 2005/6
2005-11-07
Oracle C
Eynsham A
Bint Cup Teams
4:1
ODBSA Snooker 2005/06
League 2005/6
2005-10-17
Oracle C
Headington RBL A
Division 3
5:1
ODBSA Snooker 2005/06
League 2005/6
2005-10-03
Oracle C
Morris Motors B
Division 3
5:1
ODBSA Snooker 2005/06
League 2005/6
2005-09-19
Oracle C
Cowley Con B
Division 3
5:1