Oxford and District Billiards & Snooker Association
Founded in 1926
Contact Us
Home
Matthew Gustafson
Richard Saunders and John Donkin
Abingdon RBL A
Tables
Tables (abbrev)
Results
Fixtures
Overdue results
Individual results
Handicaps
Breaks
Player table
Player table (abbrev)
Breaks table
Abingdon Royal British Legion
Kevin Higgs
Dave Noake
Jamie Saczak
Richard Saunders
Robbie Adcock
Neil Craycraft “hcap”
Stuart Fenwick
Widen searches
Welcome guest. Please
login
to enter results, access members' contact details or search for matches.
Season
Competition
Location
Date
Competitor 1
Competitor 2
Division
Result
Comments
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
Oracle Pool and Snooker Club
2024-03-11
Oracle E Saunders
Oracle B Moss
Premier and Division 1
5:1
ODBSA Snooker 23/24
Scotch Doubles
2024-02-29
Jamie Saczak and John Donkin
Richard Saunders and Matthew Gustafson
Scotch Doubles (10 Reds) 23/24
0:0
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
Oracle Pool and Snooker Club
2024-02-19
Oracle E Saunders
Oracle C Warriors
Premier and Division 1
4:2
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
Thame Snooker Club
2024-02-12
Thame A
Oracle E Saunders
Premier and Division 1
4:2
ODBSA Snooker 23/24
Simonds Cup
Oracle Pool and Snooker Club
2024-01-29
Oracle A Walker
Oracle E Saunders
Simonds Cup 23/24
4:0
Postponed. Being played 31st Jan
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
Fast Eddies Banbury
2024-01-15
Fast Eddies A
Oracle E Saunders
Premier and Division 1
4:2
Postponed. Being played 26th Feb
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
Oracle Pool and Snooker Club
2024-01-08
Oracle E Saunders
Oracle D Carter
Premier and Division 1
3:3
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
Oracle Pool and Snooker Club
2023-11-27
Oracle E Saunders
Oracle A Walker
Premier and Division 1
3:3
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
Oracle Pool and Snooker Club
2023-10-23
Oracle E Saunders
Thame A
Premier and Division 1
4:2
ODBSA Snooker 23/24
Colin Cutler Trophy
Oracle Pool and Snooker Club
2023-10-16
Oracle E Saunders
Eynsham SSC B
Colin Cutler Memorial Trophy 23/24
4:1
ODBSA Snooker 23/24
Colin Cutler Trophy
Thame Snooker Club
2023-10-09
Thame B
Oracle E Saunders
Colin Cutler Memorial Trophy 23/24
3:4
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
Oracle Pool and Snooker Club
2023-09-25
Oracle E Saunders
Fast Eddies A
Premier and Division 1
3:3
ODBSA Snooker 23/24
Snooker League
Oracle Pool and Snooker Club
2023-09-18
Oracle D Carter
Oracle E Saunders
Premier and Division 1
3:3
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
Oracle Pool and Snooker Club
2023-07-31
Team Moss
Team Gustafson
Oracle 6 Reds 2023
6:5
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
Oracle Pool and Snooker Club
2023-07-24
Team Gustafson
Team Walker
Oracle 6 Reds 2023
4:7
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
Oracle Pool and Snooker Club
2023-07-10
Team Buttery
Team Gustafson
Oracle 6 Reds 2023
7:4
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
Oracle Pool and Snooker Club
2023-07-03
Team Gustafson
Team Craycraft
Oracle 6 Reds 2023
4:7
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
Oracle Pool and Snooker Club
2023-06-26
Team Saunders
Team Gustafson
Oracle 6 Reds 2023
7:4
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
Oracle Pool and Snooker Club
2023-06-12
Team Thame
Team Gustafson
Oracle 6 Reds 2023
7:4
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
Oracle Pool and Snooker Club
2023-06-05
Team Gustafson
Team Fower
Oracle 6 Reds 2023
3:8
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
Oracle Pool and Snooker Club
2023-05-22
Team Clayton
Team Gustafson
Oracle 6 Reds 2023
8:3
Oracle Invitational 6 Reds League 2023
Oracle 6 Reds 2023
Oracle Pool and Snooker Club
2023-05-15
Team Gustafson
Team Carter
Oracle 6 Reds 2023
9:2
Snooker 2022/23
Sherman Pairs 22/23
2023-03-31
Vikas Gupta Ripon Masih
Antony Bosley and Matthew Gustafson
Sherman Pairs 22/23
203:119
Snooker 2022/23
Arthur Goodwin Handicap Singles 22/23
The New Club
2023-03-30
Keith Hollis
Matthew Gustafson
Arthur Goodwin Handicap 22/23
2:0
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
Oracle Pool and Snooker Club
2023-03-27
Oracle E (Gustafson)
Oracle B (Bough)
Premier and Division 1
2:4
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
Eynsham Sports And Social Club
2023-03-13
Eynsham SSC A (Thiele)
Oracle E (Gustafson)
Premier and Division 1
4:2
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
Oracle Pool and Snooker Club
2023-02-13
Oracle A (Walker)
Oracle E (Gustafson)
Premier and Division 1
6:0
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
Oracle Pool and Snooker Club
2023-02-06
Oracle E (Gustafson)
Oxford Bowls Club A (Williams)
Premier and Division 1
4:2
Snooker 2022/23
Arthur Goodwin Handicap Singles 22/23
Oracle Pool and Snooker Club
2023-02-01
Matthew Gustafson
Mick Aust
Arthur Goodwin Handicap 22/23
2:0
Snooker 2022/23
Sherman Pairs 22/23
2023-01-31
Antony Bosley and Matthew Gustafson
Ian Gee and Alan Mander
Sherman Pairs 22/23
1:0
Snooker 2022/23
Walt Bradbury Cup 22/23 (Main Singles)
Oracle Pool and Snooker Club
2023-01-31
Matthew Gustafson
Mark Edwards.
Walt Bradbury Cup 22/23
1:3
Snooker 2022/23
Walt Bradbury Trophy 22/23 (entry rules apply)
Oracle Pool and Snooker Club
2023-01-31
Matthew Gustafson
Ripon Masih
Walt Bradbury Trophy 22/23
1:2
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
Woodstock Social Club
2023-01-23
Woodstock A (Reeve)
Oracle E (Gustafson)
Premier and Division 1
1:5
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
Oracle Pool and Snooker Club
2023-01-16
Oracle E (Gustafson)
New Club A (Mander)
Premier and Division 1
4:2
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
Oracle Pool and Snooker Club
2023-01-09
Oracle C (Clayton)
Oracle E (Gustafson)
Premier and Division 1
6:0
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
Oracle Pool and Snooker Club
2022-12-19
Oracle B (Bough)
Oracle E (Gustafson)
Premier and Division 1
2:4
Snooker 2022/23
Colin Cutler Memorial Trophy 22/23
Thame Snooker Club
2022-12-12
Thame A (Posey)
Oracle E (Gustafson)
Colin Cuter Memorial Trophy 22/23
4:3
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
Oracle Pool and Snooker Club
2022-11-28
Oracle E (Gustafson)
Eynsham SSC A (Thiele)
Premier and Division 1
3:3
Snooker 2022/23
Simonds Cup 22/23
Oracle Pool and Snooker Club
2022-11-21
Oracle E (Gustafson)
Oracle A (Walker)
Simonds Cup 22/23
0:4
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
Oxford Bowls Club
2022-10-24
Oxford Bowls Club A (Williams)
Oracle E (Gustafson)
Premier and Division 1
4:2
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
Oracle Pool and Snooker Club
2022-10-10
Oracle E (Gustafson)
Woodstock A (Reeve)
Premier and Division 1
4:2
Snooker 2022/23
Snooker League 22/23
The New Club
2022-10-03
New Club A (Mander)
Oracle E (Gustafson)
Premier and Division 1
3:3
Oracle Invitational 6 Red League 2022
Oracle 6 Reds League 2022
Oracle Pool and Snooker Club
2022-07-11
Team Posey
Team Gustafson
Oracle 6 Reds League 2022
7:4
Oracle Invitational 6 Red League 2022
Oracle 6 Reds League 2022
Oracle Pool and Snooker Club
2022-06-27
Team Gustafson
Team Carter
Oracle 6 Reds League 2022
3:8
Oracle Invitational 6 Red League 2022
Oracle 6 Reds League 2022
Oracle Pool and Snooker Club
2022-06-13
Team Gustafson
Team Fower
Oracle 6 Reds League 2022
7:4
Oracle Invitational 6 Red League 2022
Oracle 6 Reds League 2022
Oracle Pool and Snooker Club
2022-06-06
Team Clayton
Team Gustafson
Oracle 6 Reds League 2022
8:3
Oracle Invitational 6 Red League 2022
Oracle 6 Reds League 2022
Oracle Pool and Snooker Club
2022-05-30
Team Gustafson
Team Walker
Oracle 6 Reds League 2022
4:7
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Js Sports Bar (Kassam Stadium)
2022-02-07
BYE (Oxford Uni)
Oracle (Gustafson)
Division 2
0:0
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Oracle Pool and Snooker Club
2022-01-31
Oracle (Gustafson)
Eynsham (Ayres)
Division 2
6:0
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Oracle Pool and Snooker Club
2022-01-24
Oracle (Fower)
Oracle (Gustafson)
Division 2
2:4
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Oracle Pool and Snooker Club
2021-12-20
Oracle (Gustafson)
Oracle (Trafford)
Division 2
5:1
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Thame Snooker Club
2021-12-13
Thame (Fletcher)
Oracle (Gustafson)
Division 2
0:6
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Oxford Bowls Club
2021-12-06
Oxford Bowls (Aust)
Oracle (Gustafson)
Division 2
3:3
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Oracle Pool and Snooker Club
2021-11-29
Oracle (Gustafson)
Js (Hollis)
Division 2
3:3
Cancelled
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Oracle Pool and Snooker Club
2021-11-22
Oracle (Gustafson)
BYE (Oxford Uni)
Division 2
0:0
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Enysham SSC
2021-11-15
Eynsham (Ayres)
Oracle (Gustafson)
Division 2
2:4
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Oracle Pool and Snooker Club
2021-11-08
Oracle (Gustafson)
Oracle (Fower)
Division 2
6:0
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Rush (Witney Snooker Club)
2021-11-01
Witney
Oracle (Gustafson)
Division 2
3:3
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Oracle Pool and Snooker Club
2021-10-18
Oracle (Trafford)
Oracle (Gustafson)
Division 2
3:3
To be rearranged DATE AGREED
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Oracle Pool and Snooker Club
2021-10-11
Oracle (Gustafson)
Thame (Fletcher)
Division 2
5:1
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Oracle Pool and Snooker Club
2021-10-04
Oracle (Gustafson)
Oxford Bowls (Aust)
Division 2
6:0
Pilot Post Covid Snooker 2021/22
Snooker League 21/22
Js Sports Bar (Kassam Stadium)
2021-09-27
Js (Hollis)
Oracle (Gustafson)
Division 2
2:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2021-03-02
Oracle E (Gustafson)
Js Sports Bar D (Oxford Uni)
Division 3
5:1
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-03-23
Oracle E (Gustafson)
Oracle A (Walker)
Colin Cutler 19/20
0:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-02-24
Littlemore C (Bough)
Oracle E (Gustafson)
Colin Cutler 19/20
2:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
Littlemore Royal British Legion
2020-02-17
Littlemore D (Merritt)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
2:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-02-03
Oracle E (Gustafson)
Eynsham B (Ayres)
Division 3
2:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Arthur Goodwin Handicap Cup 19/20
Js Sports Bar (Kassam Stadium)
2020-01-31
Keith Hollis
Matthew Gustafson
Arthur Goodwin Handicap 19/20
0:2
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Walt Bradbury Trophy 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-01-31
Richard Saunders
Matthew Gustafson
Walt Bradbury Trophy 19/20
2:0
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
Oxford Bowls Club
2020-01-20
Oxford Bowls
Oracle E (Gustafson)
Colin Cutler 19/20
1:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-01-13
Oracle E (Gustafson)
House Club
Division 3
6:0
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2020-01-06
Oracle D (Allsopp)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
1:5
Match cancelled. No new date agreed
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
Kidlington Green Social Club
2019-12-16
Green Road
Oracle E (Gustafson)
Division 3
3:3
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2019-12-02
Oracle E (Gustafson)
Eynsham C (Dibley)
Division 3
5:1
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
Eynsham Sports And Social Club
2019-11-18
Eynsham B (Ayres)
Oracle E (Gustafson)
Colin Cutler 19/20
3:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
Js Sports Bar (Kassam Stadium)
2019-11-11
Js Sports Bar D (Oxford Uni)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
2:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Sherlock Cup 19/20
Kidlington Green Social Club
2019-11-04
Green Road
Oracle E (Gustafson)
Sherlock Cup 19/20
4:1
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2019-10-28
Oracle E (Gustafson)
Littlemore D (Merritt)
Division 3
4:2
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
Eynsham Sports And Social Club
2019-10-21
Eynsham B (Ayres)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
4:2
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Colin Cutler Memorial Trophy 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2019-10-14
Oracle E (Gustafson)
Oracle F (Saczak)
Colin Cutler 19/20
4:3
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
House Club
2019-09-30
House Club
Oracle E (Gustafson)
Division 3
2:4
ABANDONED COVID Snooker 2019/20
Snooker League 19/20
Oracle Pool and Snooker Club
2019-09-23
Oracle E (Gustafson)
Oracle D (Allsopp)
Division 3
2:4
Snooker 2018/19
Buildbase Plate 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2019-04-29
Woodstock
Oracle E (Gustafson)
Buildbase Plate 18/19
4:3
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2019-04-15
Oracle E (Gustafson)
Eynsham C
Division 3
4:2
Snooker 2018/19
Sherlock Cup 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2019-04-01
Oracle E (Gustafson)
Js Sports Bar B (Hollis)
Sherlock Cup 18/19
1:4
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2019-03-25
Oracle E (Gustafson)
Green Road A
Division 3
1:5
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2019-03-18
Oracle E (Gustafson)
Js Sports Bar B (Hollis)
Division 3
1:5
Snooker 2018/19
Sherlock Cup 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2019-03-11
House Club
Oracle E (Gustafson)
Sherlock Cup 18/19
2:4
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2019-03-04
Oracle D (Allsopp)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
1:5
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2019-02-25
Oracle E (Gustafson)
House Club
Division 3
5:1
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Kidlington Green Social Club
2019-02-18
Green Road B (Yarnton)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
2:4
Snooker 2018/19
Buildbase Plate 18/19
Cowley Workers Social Club
2019-02-11
Cowley Workers
Oracle E (Gustafson)
Buildbase Plate 18/19
3:4
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2019-02-04
Oracle E (Gustafson)
Littlemore RBL B
Division 3
6:0
Snooker 2018/19
Sherlock Cup 18/19
Thame Snooker Club
2019-01-28
Thame C
Oracle E (Gustafson)
Sherlock Cup 18/19
2:4
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2019-01-21
Oracle F (Delange)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
2:4
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2019-01-14
Oracle E (Gustafson)
Js Sports Bar D (Wood)
Division 3
5:1
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Cowley Workers Social Club
2019-01-07
Cowley Workers
Oracle E (Gustafson)
Division 3
2:4
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Eynsham Sports And Social Club
2018-12-17
Eynsham C
Oracle E (Gustafson)
Division 3
4:2
Snooker 2018/19
Buildbase Plate 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2018-12-03
Oracle E (Gustafson)
House Club
Buildbase Plate 18/19
4:2
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Js Sports Bar (Kassam Stadium)
2018-11-19
Js Sports Bar B (Hollis)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
3:3
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
House Club
2018-11-05
House Club
Oracle E (Gustafson)
Division 3
3:3
Snooker 2018/19
Sherlock Cup 18/19
Kidlington Green Social Club
2018-10-29
Green Road A
Oracle E (Gustafson)
Sherlock Cup 18/19
3:4
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2018-10-22
Oracle E (Gustafson)
Green Road B (Yarnton)
Division 3
5:1
Snooker 2018/19
Colin Cutler Memorial Trophy 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2018-10-15
Oracle E (Gustafson)
Oxford Bowls
Colin Cutler Memorial Trophy 18/19
3:4
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Littlemore Royal British Legion
2018-10-08
Littlemore RBL B
Oracle E (Gustafson)
Division 3
2:4
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2018-10-01
Oracle E (Gustafson)
Oracle F (Delange)
Division 3
6:0
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Js Sports Bar (Kassam Stadium)
2018-09-24
Js Sports Bar D (Wood)
Oracle E (Gustafson)
Division 3
1:5
Snooker 2018/19
Snooker League 18/19
Oracle Pool and Snooker Club
2018-09-17
Oracle E (Gustafson)
Cowley Workers
Division 3
5:1
Game Cancelled, To be rearranged.
Billiards 2014/15
Billiards League 2014/15
Abingdon Conservative Club
2015-04-15
Abingdon Con A
Thame B
Divison 1
0:3
Billiards 2014/15
Arthur Cook Handicap Cup 2014/15
The New Club
2015-02-28
David White
Matthew Gustafson
Arthur Cook Handicap Cup 2014/15
1:0
Billiards 2014/15
Turner Cup 2014/15
Abingdon Conservative Club
2015-02-28
Lee Pratley
Matthew Gustafson
Turner Cup 2014/15
1:0
Billiards 2014/15
Billiards League 2014/15
Thame Snooker Club
2015-02-11
Thame A
Abingdon Con A
Divison 1
1:2
Billiards 2014/15
Hashman Shield 2014/15
Abingdon Conservative Club
2015-02-05
Abingdon Con A
CCC A
Hashman Shield 2014/15
0:3
Billiards 2014/15
Billiards League 2014/15
Abingdon Conservative Club
2015-02-04
Abingdon Con A
CCC A
Divison 1
0:3
Billiards 2014/15
Billiards League 2014/15
Abingdon Conservative Club
2014-12-10
Abingdon Con A
Fieldside
Divison 1
0:3
Billiards 2014/15
Billiards League 2014/15
Abingdon Conservative Club
2014-10-29
Abingdon Con A
Riley A
Divison 1
0:3
Billiards 2014/15
Atox Cup 2014/15
Headington Conservative Club
2014-10-22
Headington Con A
Abingdon Con A
Atox Cup 2014/15
2:4
Billiards 2014/15
Billiards League 2014/15
Abingdon Conservative Club
2014-10-01
Abingdon Con A
Thame A
Divison 1
0:2
Billiards 2013/14
Atox Cup 2013/14
Cowley Conservative Club
2014-04-02
Abingdon Con Club
Fieldside
Atox Cup 2013/14
1:4
Billiards 2013/14
Hashman Shield 2013/14
Abingdon Conservative Club
2014-03-13
Abingdon Con Club
New Club
Hashman Shield
1:2
Billiards 2013/14
Billiards League 2013/14
Q Zone Oxford
2014-03-05
Riley A
Abingdon Con Club
Billiards League 2013/14
3:0
Billiards 2014/15
Oxford Times Cup 2014/15
Headington Conservative Club
2014-01-31
John Williams
Matthew Gustafson
Oxford Times Cup 2014/15
1:0